Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dívčí 3

"Dívčí Trojka" je oddíl, který existuje již více než 40 let. Přesněji řečeno jsme oslavily své 40. výročí 26. ledna 2008. Vedeme naše členky ke spolupráci s přírodou a taky je učíme, aby se v ní dobře orientovaly bez použití moderních technologií, map, kompasů či buzol. Vzděláváme je i v oboru botaniky, zdravotnictví, historie a svým způsobem i v zoologii. Krom turistiky provádíme i spoustu jiných aktivit jako například sportujeme, hrajeme hry zaměřené na logiku a pro starší členy vymýšlíme fyzicky náročnější aktivity nebo akce, aby si to jaksepatří užily. Snažíme se jim poskytnout spoustu informací i z jiných oblastí. V současné době k nám chodí okolo 12 členek ve věku od 11 do 16 let, o které se stará asi 7 vedoucích ve věku od 17 do x let. 

O letních prázdninách máme 2 týdenní tábor v Dědově, který se nachází p7030069m.jpgnedaleko Náchoda a Adršpašských skal. Ve 2. týdnu tábora máme táborovou hru na určité téma např. boj o přežití, Japonsko, Karel IV., apod. ve které se vžijeme do daného tématu a celý program je uzpůsoben v příhodném stylu - třeba celý týden jíme hůlkami (Japonsko) nebo každé ráno musíme podojit krávy (Karel IV.) atp. Přes celý tábor hrajeme různé bojové hry v lese, ve skalách i ve městě, na souši i ve vodě takže si pořád užíváme legrace kde to jen jde. Jsme kupa praštěných, ale inteligentních a prostě skvělých holek, které rády poznávají nové lidi, věci a hlavně nová dobrodružství a zážitky. S naším umělecký nadáním soutěžíme na různých kláních, kde vyhráváme ceny za zpěv, tanec nebo divadelní představení.

Přesvědčit se o tom můžete každou středu od 16:00 v naší klubovně, která se nachází kousek od Svinovských mostů, takže naši členové mají snadný a bezpečný přístup jak do tak i z oddílu.